Tişört baskı nerede yaptırabilirim?

Tişört baskı nerede yaptırabilirim?
Tişört baskı nerede yaptırabilirim?
20.03.2018

Baskı tişörtler ve tekstil ürünleri günümüzde oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle kişiye özel ve promosyon baskı ürünleri markalar ve firmalar tarafından da oldukça fazla üretimi yapılan ürünlerdir. Baskı yapan yerler genellikle büyük firmalardır. Baskı için kullanılan iki tür makine bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri dijital baskı yöntemidir ve genellikle büyük firmaların tercih ettiği bir yöntemdir. Bunun sebebi ise bu yöntem ile üretilen baskı ürünlerin oldukça kaliteli oluşudur ve maliyetinin de yüksek oluşudur. Bu yüzden kişiler yerine firmalar bu yöntemi çok daha sık tercih etmektedirler.

Dijital baskı yöntemi ile üretilen ürünlerin kullanım alanı daha geniştir ve kullanım süreleri de oldukça uzundur. Bu ürünler yıkamaya ve ısıya dayanımı yüksek olan ürünlerdir. Baskı yapan yerler de bu yöntemi kalite yönünden daha sık tercih etmektedirler.

Tişört Baskı Yöntemleri

Kişiler özel olarak baskı tişört üretmek için genellikle dijital baskılı tişört makinelerini tercih etmezler. Bunun yerine lazer yazıcılar ve transfer yöntemi çok sık kullanılmaktadır. Bu yöntemler maliyet açısından daha uygun olduğundan kişiler özel baskı ürün üretimi için bu yöntemleri daha çok tercih etmektedirler. Dijital baskı yöntemine göre bu lazerli yazıcılar ile üretilen tişörtler kullanım süresine göre daha az dayanır. Bu yöntemlerde kullanılan  materyal de kumaşın kullanım süresini oldukça fazla etkilemektedir. Baskı yapan yerler tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak tişört basma işlemlerini gerçekleştirirler.

Baskı yöntemlerinden transfer yöntemi en kolay ve maliyeti düşük yöntemdir. Bu yöntem için yapmanız gereken tek şey ısı uygulayarak deseninin kumaş üzerine geçmesini sağlamanız olacaktır. Bu yüzden baskı yapan yerler yerine kişiler evlerinde de bu yöntemi rahatlıkla deneyebilirler. Hatta pek çok kişi bu yöntem ile özel tasarımlarını üretebilmektedirler.

Tişört Baskı Yerleri

Baskı yapan yerler fiyat olarak da baskı yöntemlerine göre sizlere pek çok farklı fiyat aralığı sunacaklardır. Bu fiyat aralıkları her bütçeye uygun olacak şekilde dağılmakta. Özellikle makine kullanılarak yapılan baskıların ücretleri de bu doğrultuda artış gösterecektir. Baskı yapan yerler kullandıkları yöntem ve malzemeye göre sizlere fiyat aralığı sunacaklardır.

Blog Arşivi