Firmalar İçin Logo Baskılı Tişört

Firmalar İçin Logo Baskılı Tişört
Firmalar İçin Logo Baskılı Tişört
22.03.2018

Tişört üretiminde genellikle logo ve simgeler çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle firmalar kendi markalarını, isimlerini kullanarak reklam yapmak için logo basklı tişört üretimine ağırlık vermekteler. Logo baskılı tişört üretimi için büyük firmalar dijital baskı makinelerini tercih ederken, daha küçük firmalar ise lazerli yazıcıları tercih etmektedirler. Logo baskılı tişört üretiminde kullanılan makinenin yanı sıra kumaş materyali de oldukça önemlidir. Kumaş türüne göre basım işlemi uygulanarak kullanıcıların ürünü daha uzun süre kullanmaları sağlanır.

Logo Baskılı Tişört Nasıl Yapılır?

Logo baskılı tişört yapımı için pek çok farklı teknik uygulansa da genellikle kişiler transfer yöntemini tercih etmektedirler. Özellikle küçük çaplı firmalar büyük baskı makinelerini kullanmak yerine maliyeti daha az olan transfer yöntemini kullanarak  baskılı tişört üretimi yapmaktadırlar. Logo baskılı tişört üretimi için kullanılan transfer yöntemi ile istenilir ise kişiler evde de kendilerine özel baskılı ürün üretebilirler. Bu yöntem oldukça kolay olup maliyet açısından da oldukça düşük bütçeler ile ürün üretimini gerçekleştirmenizi sağlar. Bu yüzden de firmalar bu yöntemi daha çok tercih ederler. Transfer yöntemi için kullanmanız gereken kumaş ve logo tasarımını belirlemelisiniz. Daha sonra transfer kağıdı kullanarak kumaş üzerine logoyu ters bir biçimde ısı yardımı ile kolaylıkla aktarabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz logoyu kumaş üzerine geçirmeniz mümkün.

Logo Baskılı Tişört Üretimi

Lazer yazıcılar ve transfer yönteminin dışında büyük firmalar, fabrikalar logo baskılı tişört üretiminde dijital baskı makinelerini tercih etmektedirler. Bu makineler ile daha hızlı ve seri üretim gerçekleştirmeniz mümkündür fakat maliyet açısından diğer yöntemlere nazaran daha maliyetli bir makinedir.

Dijital baskı yöntemi ile üretilen logo baskılı tişört kullanım açısından daha uzun sürelidir ve dayanımı da yüksektir. Ayrıca ısıya ve yıkamaya karşı da bu logo baskılı tişörtler daha yüksek dayanma gücüne sahiptir. Bu yönden de kullanıcılarında firmaların da daha çok tercih ettiği yöntem dijital baskı yöntemidir. Bu yöntem ile pek çok marka kendi reklamlarını kolaylıkla yapmaktalar. Özellikle promosyon ürünler de çok fazla logo baskısı yöntemi kullanılmaktadır.

Blog Arşivi