Özel Baskılı Tişört Yapımı

Özel Baskılı Tişört Yapımı
Özel Baskılı Tişört Yapımı
29.03.2018

Kişilere göre özel olarak üretilen tişörtler kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Markalar ve firmalar da bu ilgiden dolayı kişilere özel baskılı  tshirt üretimi gerçekleştirmeye başlamışlardır. Özellikle özel günler için çiftlere özel fotoğraf baskılı ve yazılı tişörtler oldukça fazla kullanılmaktadır. Özel baskılı tişört için genellikle baskı yöntemleri tercih edilir.

Bu baskı yöntemi ile istenilen materyal üzerine kolaylıkla istenilen baskı aktarılabilir. Baskı yöntemleri de pek çok farklı şekilde uygulanmaktadır. Maliyete göre en çok kullanılan baskı yöntemi dijital baskı ve lazerli baskı yöntemidir. Bu baskı yöntemleri ile kişilerin istedikleri fotoğraflar kolaylıkla istenilen tişört üzerine basılır. Özel yapım baskılı tişörtler için genellikle karikatürler de oldukça fazla tercih edilmektedir. Çizgi film karakterleri gibi figürlerde sık sık özel yapım tshirtlerde kullanılmaktadır.

Özel Baskılı Tişört Nasıl Yapılır?

Özel baskılı tişörtler için baskı yöntemlerinden en çok kullanılanı lazerli yazıcılardır. Bu lazerli yazıcılar ile kolaylıkla istediğiniz kumaş üzerine istediğiniz deseni bastırabilirsiniz. Kendinize özel tasarımlarınızı bu baskı yöntemi ile baskılı tişört tasarlayabilirsiniz. Özel baskılı tişört yapımı için bu yöntemi kullanarak evde kendinizde üretim gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yöntem için tek yapmanız gereken istediğiniz deseni veya tasarımı belirlemek olacaktır. Daha sonra transfer yöntemi ile kumaş üzerine tasarımınızı ters bir biçimde yerleştirerek ısı uygulayıp desenin tshirt üzerine aktarılmasını sağlayacaksınız. Oldukça basit bir yöntem olan bu transfer yöntemi ile istediğiniz özel tasarımı gerçekleştirebilirsiniz. Firmalar da genellikle maliyeti düşük ve kolay bir yöntem oluşu ile bu transfer işlemini sık sık tercih etmektedir.

Dijital Baskı Yöntemi İle Özel Üretim Tshirtler

Büyük markalar ve firmalar genellikle özel yapım baskılı tişört üretimi için daha geniş kapsamlı bir yöntem olan dijital baskı yöntemini tercih etmektedirler. Bu yöntem ile daha kaliteli ürünler ortaya çıkarılır. Bu ürünlerin dayanımının daha yüksek oluşu ile müşteri memnuniyeti de daha çok sağlanır. Daha kaliteli bir yöntem oluşunun yanı sıra maliyet açısından da oldukça yüksek bir yöntemdir. Bu nedenle de genellikle seri üretim gerçekleştirecek olan firmaların daha fazla tercih edecekleri bir yöntemdir.

Blog Arşivi