Baskılı Promosyon Tişört Üretimi

Baskılı Promosyon Tişört Üretimi
Baskılı Promosyon Tişört Üretimi
30.03.2018

Baskılı t-shirtler oldukça fazla tercih edildiğinden dolayı günümüzde pek çok farklı üretim yöntemi ve kullanım alanı da bulunmaktadır. Özellikle büyük kurumsal firmalar ve markalar kendi reklamlarını yapmak için promosyon tişört baskı yöntemini kullanmaktadırlar. Bu yöntem ile tişört üzerine firmaların ya da markaların sembolleri ve slogonları baskı yöntemi ile aktarılır.

Kullanıcılara sunulan bu promosyon ürünlerin üretimi maliyetsiz olduğundan dolayı da kolay yoldan reklam amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Özellikle kullanılan materyalin cinsine göre maliyet daha da düşürülebilir. Bu da firmaların tecihine bağlıdır.

Reklam Amacı İle Üretilen Baskılı Tişörtler

Promosyon amacı ile markalar tişörtleri ve farklı materyaller üzerine baskı işlemi uygulayarak kendi firmalarının reklamını kolaylıkla yapmaktadırlar. Promosyon tişört baskı işlemi için lazer yazıcı yöntemi maliyeti düşük olması nedeni ile en çok tercih edilen yöntemdir. Bu yöntem ile istenilen logo ve slogon kısa sürede kumaş üzerine transfer yöntemi kullanılarak aktarılır. Transfer işlemi için kumaş üzerine logo ters bir biçimde yerleştirilir ve ısı uygulanır. Bu ısı sonucunda logo kumaş üzerine rahatlıkla aktarılır.

Promosyon tişört baskı işlemi için bu yöntemin dışında bir de dijital baskı yöntemi kullanılabilir. Fakat bu yöntem oldukça maliyetli olduğu için firmaların çok fazla tercih ettiği bir yöntem değildir. Genellikle bu yöntem daha çok baskılı tişört üretimlerinde daha sık tercih edilir ve daha sık üretim yapacak olan firmaların kullandığı bir yöntemdir. Promosyon ürünler kişilere ücretsiz olarak dağıtıldığından dolayı olabildiğinde firmalar üretim maliyetini düşük tutmak isterler. Bunun için de lazerli yazıcılar daha fazla tercih edilerek üretimler gerçekleştirilir.

Markalar İçin Promosyon Tişört Üretimi

Markalar artık kendi reklamlarını kullanıcılar üzerinden yapabilmek adına kendi markalarının amblemlerinin büyük bir biçimde baskılı olduğu tişörtleri piyasaya sürmeye başlamışlardır. Bu yöntem ile hem satış yapan firmalar hem de kullanıcılar sayesinde reklamlarını da ücretsiz olarak gerçekleştirmektedirler. Promosyon tişört baskı yöntemi ile kısa sürede daha kolay bir biçimde reklamınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem son zamanlarda oldukça fazla firmalar ve markalar tarafından tercih edilmektedir.

Blog Arşivi