Resimli Tişörtler Ne Kadar?

Resimli Tişörtler Ne Kadar?
Resimli Tişörtler Ne Kadar?
16.05.2018

Resimli Tişörtler Ne Kadar?

Tişörtler 19, yüzyılın ortalarında iç çamaşırlarının şekil değiştirmesi ile insan hayatına girdi ve sonrasında vazgeçilemeyen giysi parçaları oldu. Tişörtler bu dönemlerde hem madenciler tarafından hem de sıcak ortamlarda çalışan işçiler tarafından giyilmekteydi. Kolay temizlenebilmesi ve ucuz olması bu kesimler tarafından tercih edilme sebebi oldu. Zaman içinde gençler tarafından tercih edilmeye başlayan tişörtler askerler tarafından da iç çamaşırı olarak kullanılmaktaydı. Gençler tercih etse de genel kullanıma girmesi İkinci Dünya Savaşı sırasına kadar gerçekleşmedi. Savaş sırasında askerler iç çamaşırı olarak kullandıkları tişörtleri günlük hayatta da giymeye başlayınca orta yaş ve üzerindeki insanlar da tişörtlere ilgi göstermeye başladı. Böylece tişörtler hem kadın hem de erkek giyiminin vazgeçilmez bir parçası olmaya adım attı. Tişört modelleri ve tekstil endüstrisi geliştikçe baskılı tişörtler gibi alternatifler de ortaya çıkmaya başladı. Genel olarak maddi açıdan ulaşılabilir olan tişörtler için bu sefer resimli tişörtler ne kadar sorusu gündeme geldi.

Baskılı Tişörtlerin Geçmişi

İlk baskılı tişört Amerikan Hava Kuvvetleri okulunda kullanıldı ve dönemin en popüler dergilerinden birisi olan Life dergisine kapak konusu olmayı başardı. 1960 yılı ve sonrası resimli tişörtler ne kadar diye sorulmasına neden olacak kadar dikkat çekmeyi başardı. Baskılı tişörtler reklamlarda ve protesto gösterilerinde ön plana çıktı ve mükemmel bir hediye alternatifi oldu. 

Günümüzde Baskılı Tişörtler

Kullanımı yaygınlaştıktan sonra insanların resimli tişörtler ne kadar diye sormaya başladıkları baskılı tişörtler günümüze gelene kadar popülerliğinden hiçbir şey kaybetmedi ve tam aksine tişörtlere duyulan ilgi gün geçtikçe arttı. V yaka, yuvarlak yaka ya da açık yaka kesimleriyle üretilen tişörtler çocuklar ve yetişkinler için özellikle yaz aylarının en sağlıklı giysisi olarak kabul ediliyor. Firmamız tişört üretiminde yüzde yüz pamuklu penye kumaşı kullanımına özen göstererek insan sağlığına da katkıda bulunuyor. Geçmişte tişört kullanımının yaygınlaşmasına neden olan kolay temizlenebilir olma ve pahalı olmama özelliği günümüzde de en büyük tercih nedeni olarak kabul ediliyor.

Tarza Göre Tişört Seçimi

İnsanların resimli tişörtler ne kadar diye sorduklarında aldıkları makul karşılıklar her kesimin yaygın olarak tişört kullanabilmesine olanak sağlıyor. Çok farklı tasarımlarla üretilen tişörtler ile kişiler kendi tarzlarını ortaya koyma imkanı buluyor. Baskılı tişörtler için birbirinden farklı sonuçlar veren çeşitli baskı teknikleri kullanılıyor. İç çamaşırı olarak kullanım alanına giren tişörtler baskı tekniklerinin artması ile insanların kendilerini ifade etmesinin etkili bir yolu haline geldi. Özellikle Avrupa ülkelerinde üzerinde sloganların yer aldığı tişörtler çok popüler hale geldi. Birçok büyük marka bu tarz tişörtler piyasaya sürdü. Birçok takım kendi renklerini yansıtan, birçok dernek ise kendi fikirlerini yansıtan tişörtler kullanmaya başladı ve bu sayede reklamlarını da yapma şansı buldu. Müzik guruplarının yer aldığı baskılı tişörtler, ikonik tasarımlar ve daha pek çoğu insanların beğenisine sunuldu.

Blog Arşivi