Baskılı tişört imalatı ve maliyeti

Baskılı tişört imalatı ve maliyeti
Baskılı tişört imalatı ve maliyeti
06.04.2018

Tekstil sektörünün gelişmesi ile birlikte artık t-shirtler ve diğer giysiliklerde çeşitler oldukça arttı. Özellikle bayan giyim sektöründe her türlü materyalden, her tarza  uygun t-shirt modeli bulabilmeniz mümkün.  Baskı t-shirtler, işlemeli modeller ve farklı yaka çeşitleri ile günlük hayatımızda sık sık kullandığımız t-shirtler imalat olarak da oldukça kolay bir şekilde üretilmekte. Hatta isterseniz kendi t-shirtünüzü bile kolaylıkla tasarlayabilirsiniz ve imalatını gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken hayalinizdeki renk ve modeli tasarlamak olacak.  Bir t-shirt imalatı için tekstil makinalarına sahip olmanız da gerekmiyor. İstediğiniz cins materyalden kumaşı seçerek evinizdeki dikiş makinası ile rahatlıkla kendi t-shirtünüzü dikebilirsiniz. Dikim işleminden sonra tasarımınızı belirleyerek baskı ya da işleme yöntemlerinden birini tercih ederek tişörtünüzü kendinize özel üretebilirsiniz. Günümüzde pek çok farklı baskılı tişört imalatı yöntemi kullanılmakta. Mağazalarda en çok vitrinleri süsleyen tişört modelleri ise baskı yöntemi ile üretilen modellerdir.

Baskılı Tişört İmalatı

Baskı tişört imalatı için firmalar desinatörlerin tasarladıkları modelleri kullanarak sizlere farklı seçenekler sunarlar. Özellikle grafik tasarımları günümüzde en çok tercih edilen tişört baskı yöntemlerindendir. Daha modern ve minimalist çalışmalar kullanıcılar tarafından daha fazla ilgi gördüğünden dolayı daha çok grafik tasarım yöntemi kullanılarak baskı t-shirtler oluşturulur. baskılı tişört imalat yöntemleri arasında bulunan baskı yöntemi kullanış açısından da sizlere daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar. Özellikle yıkama sonrasında t-shirtleriniz hiçbir şekilde eskimeye ya da deformasyona uğramaz. Maliyet açısından da firmalara kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Pek çok tekstil firması bu yöntemi kullanarak t-shirt imalatı gerçekleştirmekte.

Baskılı Tişört Maliyeti

T-shirt imalatında maliyeti pek çok farklı faktör etkilemekte. Bunlardan en önemlisi ise desenin kumaş üzerine aktarılma yöntemidir. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni olan dijital baskı yöntemi ürünlerin kalitesini ve kullanım süresini arttırırken, maliyeti de aynı oranda yükseltir. Baskılı tişört imalat maliyetini daha düşük bütçelerde gerçekleştirmek isteyen firmalar ise elde baskı yöntemi ya da işleme yöntemi gibi seçenekleri tercih etmeliler. T-shirt imalatını etkileyen bir diğer faktör ise kullanılan materyal seçimidir.

Blog Arşivi