Tişört Üzerine Fotoğraf Baskısı

Tişört Üzerine Fotoğraf Baskısı
Tişört Üzerine Fotoğraf Baskısı
01.04.2018

Baskı yöntemi özellikle tekstil alanında çok sık kullanılır. Bu yöntem ile firmalar daha çok model yelpazesine sahip olarak, kullanıcılarına daha çok çeşit sunarlar. Tişört baskı yöntemi en çok tişörtlerde tercih edilir. Tişörtler üzerine pek çok desen ve model baskı yöntemi ile kolaylıkla aktarılsa da son zamanlarda oldukça popüler olan fotoğraf baskıları kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmekte. Tişört üzerine fotoğraf baskısı yöntemi ile istenilen fotoğraf tişört üzerine baskı makinaları ile rahatlıkla aktarılır.

Kullanıcıların talebi üzerine her boyuta fotoğrafın baskısı gerçekleştirilir. Bunun için kullanılacak olan baskı makinası da önemlidir. Genellikle dijital baskı makinaları daha çok tercih edilir. Bu makinalar ile fotoğrafların kalitesi bozulmadan aynı şekilde kumaşa aktarımı gerçekleştirilir.

Fotoğraf Baskısı

Fotoğraf baskısı için tercih edilen bir diğer yöntem ise lazer yazıcılardır. Daha kolay bir yöntem oluşu ile daha çok tercih edilir. Lazer yazıcıları kullanarak da istenilen büyüklükteki fotoğraf kolaylıkla kumaş üzerine aktarılır. Bu yöntem de transfer kâğıdı da kullanılmaktadır. Transfer kâğıdı ile istenilen fotoğrafın kumaş üzerine geçişi kolaylaştırılır. Tişört üzerine fotoğraf baskısı yöntemi ile sadece kişisel fotoğrafların basımı değil istenilen desenin basılma işlemi de gerçekleştirilir.

Tişört Üzerine Fotoğraf Baskısı Nasıl Yapılır?

T-shirt baskısı için ilk olarak düz modelde bir kumaş tercih etmelisiniz. Daha sonra istediğiniz fotoğrafı bilgisayardan çıkartarak bu fotoğrafı ters bir şekilde kumaş üzerine yerleştirmelisiniz. Yazıcı yardımı ile transfer kağıdına baskıyı yapmalısınız. Daha sonra bu transfer kağıdına ısı uygulanmalıdır. Bunun için de ütü kullanabilirsiniz.

Tişört üzerine fotoğraf baskısı işlemlerini bu şekilde gerçekleştirerek kolaylıkla kendi tişörtünüzü yapabilirsiniz. Firmalar ise bu yöntem için dijital baskı makinalarını kullanırlar. Bu makinalar ile kullanıcılara daha kaliteli ve uzun süreli kullanım imkanı verecek ürünler ortaya çıkarılır. Dijital baskı makinası ile üretilen tişört suya ve ısıya karşı daha dayanıklıdır. Kullanım süresince fotoğraf baskılı olan tişörtler de renk atması ve deformasyon gözlemlenmez. Lazer yazıcı ile üretilen baskılı tişört ise kullanım süresi kullanıma bağlıdır.

Blog Arşivi