T-shirt Yazı Yazdırma

T-shirt Yazı Yazdırma
T-shirt Yazı Yazdırma
12.04.2018

Tekstil sektöründe çok fazla tercih edilen yazılı t-shirtler geçmişten günümüze kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmüştür. Bu yazı baskılı t-shirtler için baskı makinaları kullanılmakta. Baskı makinaları ile istenilen yazı kumaş üzerine aktarılır ve farklı modeller oluşturulur. T-shirt yazı yazdırma yöntemi ile kişilere özel ürünler tasarlanabilmektedir. Bu da kullanıcıların daha çok dikkatini çekmiştir. Yazı baskılı t-shitler için firmalar dijital baskı yöntemini kullanarak daha uzun süreli kullanımı olan kaliteli ürünler ortaya çıkarırlar. Bu yöntem ile baskılı t-shirtlerin kullanım süresi arttırılır ve deformasyon olma oranları azaltılır. 

Yazı Yazdırma Yöntemi İle T-shirt Üretimi

Yazı baskılı t-shirtler kişiye özel olarak üretilse de artık pek çok farklı tekstil markası da bu t-shirt modellerini tercih etmektedir. Özellikle isim ve eğlenceli yazıların olduğu baskılar çok fazla kullanılmakta. Karikatür baskılı yazılı tshirtler de oldukça fazla ilgi görmüştür. Yazı baskılı t-shirtlerin çeşitleri de gördüğü ilgiye oranla artmaktadır.  T-shirt yazı yazdırma yöntemi ile kişiler istedikleri yazıları rahatlıkla kumaşlara aktarabilirler. Bunun için lazer yazıcılar ve transfer kağıdı kullanılmaktadır.  Bu yöntem sayesinde kendinize özel istediğiniz yazının yazılı olduğu bir t-shirt tasarlayabilirsiniz.  Kişiye özel yazı baskılı t-shirtleri evinizde de kolaylıkla yapabilirsiniz. Lazer yazıcı, firmaların tercih ettiği bir yöntem değildir. Bu yöntemi kişiler daha sık kullanır. Lazer yazıcı dijital baskı makinalarına göre maliyeti daha düşük olsa da kalite olarak dijital yazıcılar daha yüksek kaliteli ürünleri ortaya çıkarırlar.

Kişiye Özel Yazılı T-shitler

Kişiye özel yazılı t-shirtler oldukça fazla ilgi gördüğünden dolayı markalar da bu konuya ağırlık vererek kendi isimlerinin yazılı olduğu ürünler ortaya çıkartmaya başlamışlardır. Bu ürünler ile kullanıcılarından daha çok ilgi gören markalar çeşidi de arttırarak t-shirt yazı yazdırma yöntemini kullanmaktadırlar. Bu yöntem aynı zamanda firmaların reklam amaçlı da kullandığı bir yöntemdir. Özellikle logolarının ve slogonlarının yazılı olduğu ürünler ile kullanıcının dikkatini çekerek reklamlarını da yapan markalar sık sık bu yönteme başvurmakta. Son dönemlerde markaların çoğu kendi ürünlerinde yazı baskısı kullanmakta. Bu yöntem maliyet açısından da firmalara kolaylık sağlamaktadır.

Blog Arşivi