Tişört İmalatı

Tişört İmalatı
Tişört İmalatı
13.05.2018

Tişört İmalat

Tüm dünyada kullanılan ve ülkemizde de yoğun talep gören tişört imalat süreci belli kademelerden oluşur. Bir tekstil ülkesi olmamıza rağmen tişört üretiminin genellikle fason gerçekleştiği görülür ve marka üretim oldukça azdır. İnsanları bütçesine göre tişört seçimi yapması söz konusudur ve bu nedenle fason üretimlere rağbet çok olmaktadır. Kimi insanlar modayla yakından ilgilenirken kimisi sadece üzerine geçirecek bir giysi arar. Çocukların tercihi daha ziyade çizgi film karakterlerinin yer aldığı tişörtler olurken gençler baskı trendlerini takip eder. Gençlerin tercihi baskılı tişörtlerdir fakat yaş ilerledikçe düz tişörtler tercih edilir. Kimileri için aldıkları penye tişörtün yüzde yüz pamuklu olması önemliyken kimisi kumaşıyla ilgilenmez ve sadece modeli için tişört satın alır. Özellikle orta yaş erkeklerin tercihi yakalı tişörtler olmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmez giysisi olan penye tişörtler uzun kollu modelleriyle kış aylarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Tişört imalatı, içinde çok geniş bir yelpaze barındırır ve firmamız halkımıza en kaliteli ürünleri sunabilmek için çalışmaktadır.

Tasarım Aşaması

Tekstil ürünleri arasında tişört de bulunan imalatçıların ilk tişört imalat aşaması tasarımdır. Firmamız müşterilerimizin talepleri doğrultusunda tasarım yapmaktadır. Bünyemiz içinde yer alan tasarım ofisimiz müşterilerimizle bire bir görüşerek beklentilerini tam olarak anlar. Müşterilerin bir marka kimlikleri varsa tasarım aşamasında bu da rol oynamaktadır. Firmamız tarafından beklentileri tam karşılayacak tasarımlar yapılır. Zaman zaman müşterilerin bir numune ile gelmeleri de söz konusu olabilir. Bu numuneler baz alınarak birebir ürünler imal edilir. Müşteri numunenin aynısını değil fakat bir benzerini arzu ediyorsa bu beklenti de karşılanır.

Kalıp Ve Modelleme Aşaması

Tasarım tamamlandıktan sonra tişört imalat ikinci aşamaya geçer. İkinci aşama tasarımı tamamlanmış olan modellerin kalıplarının çıkarılmasıdır. Kalıplar müşterilerin talep ettikleri beden ölçülerine göre çıkarılır. Müşteri özel bir beden talep etmemişse standart ölçüler kullanılır. Hazırlanan kalıplar uygun hammaddeyle birlikte numune departmanına iletilir. Bu arada hammadde araştırması da yapılır. Müşterinin beklentilerine en uygun malzeme seçilir. Renk ekibi renklendirme aşamasında devreye girer. Müşterinin istediği renk tonlarından kumaş numuneleri hazırlanır ve müşteriye iletilir. Müşteri kararını verdikten sonra o renk üzerinden çalışmaya devam edilir.

Numune Departmanı

Firmamız için tişört imalat aşamalarından bir diğeri de numune hazırlanmasıdır. Müşterinin seçimleri doğrultusunda hazırlanan numune müşteriye gönderilir ve onay alındıktan sonra imalata başlanır. Bu arada müşterinin farklı istekleri de olursa imalat aşamasında bu istekler de dikkate alınır. İmalat esnasında sürekli iç denetimler yapılır ve malın kusursuz olması sağlanır. İmalat süreci sona erdiğinde ürünlerin son kontrolleri yapılır ve arkasından paketleme aşaması gelir. Ürünler beden guruplarına göre paketlenir ve eğer imalat tek tip yapılmamışsa renk ve modellerine göre ayrı ayrı paketleme yapılır. Paketlemeye geçilmeden önce beden etiketlerinin ve marka etiketlerinin eksiksiz olmasına özen gösterilir.

 

Blog Arşivi